Po co lampa UV w klimatyzatorze? - Jupiter UV
O lampach UV często słyszymy w kontekście sprzętu medycznego, sterylizacji czy dezynfekcji przedmiotów lub pomieszczeń, ale również stosuje się je w przemyśle czy malarstwie. Ultrafiolet może nie tylko dezynfekować, ale również utwardzać niektóre substancje i pomagać w leczeniu wielu schorzeń. Jego szerokie działanie zostało wykorzystane również w klimatyzacji. Zatem, po co lampa UV w klimatyzatorze?
2022-11-25, 14:17

O lampach UV często słyszymy w kontekście sprzętu medycznego, sterylizacji czy dezynfekcji przedmiotów lub pomieszczeń, ale również stosuje się je w przemyśle czy malarstwie. Ultrafiolet może nie tylko dezynfekować, ale również utwardzać niektóre substancje i pomagać w leczeniu wielu schorzeń. Jego szerokie działanie zostało wykorzystane również w klimatyzacji. Zatem, po co lampa UV w klimatyzatorze? 

Po co lampa UV w klimatyzatorze?

Promieniowanie UV, a dokładniej UV-C to promieniowanie, które nie występuje naturalnie. Właśnie taki rodzaj promieniowania jest wykorzystywany w różnych urządzeniach, w tym w klimatyzatorze. 

  1. Czyste powietrze pozbawione nieprzyjemnych zapachów

Zimą to niezwykle ważny czynnik, mający wpływ na nasz komfort. Gdy zaczyna się sezon zamkniętych okien, nieprzyjemne zapachy lubią się kumulować a naszym domu czy mieszkaniu. Klimatyzator z UV skutecznie niweluje takie zapachy, dając uczucie świeżego powietrza.

  1. Ochrona przed wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami

To również bardzo ważny czynnik dla którego warto mieć lampę UV w klimatyzatorze. Jesień i zima, a szczególnie okres przejściowy pomiędzy nimi, to raj dla bakterii czy wirusów do namnażania, a także do zaatakowania ludzkiego organizmu.  Promieniowanie UVC, szczególnie to z zakresu 250–280 nm, jest stosowane w celu zabicia lub dezaktywacji drobnoustrojów, m.in. bakterii, wirusów czy innych patogenów. Każdy z nich posiada DNA, na które lampa oddziałuje. DNA absorbuje energię promieniowania i poprzez szereg reakcji, jest ono dezaktywowane, a w konsekwencji dany drobnoustrój nie stanowi już zagrożenia. Dzięki takim lampom możemy skutecznie pozbyć się bakterii, wirusów i grzybów, zapewniając ochronę domownikom w tym trudnym dla każdego czasie.

Czy promieniowanie UV w klimatyzacji może być szkodliwe?

Promieniowanie UV ma zarówno korzystny wpływ na zdrowie, jak i może być szkodliwe dla człowieka. Dopóki człowiek nie ma bezpośredniej styczności z nim, wszystko jest jak najbardziej bezpieczne. Celem stosowania promieniowania jest walka z różnymi drobnoustrojami, które mają nam pomóc zachować zdrowie i hamować rozwój chorób, dlatego w szpitalach czy innych placówkach medycznych znajdują szerokie zastosowanie. Tak, jak w różnego rodzaju urządzeniach medycznych, tak i w klimatyzatorze, zostało to zaprojektowane w ten sposób, by móc korzystać tylko z tego pozytywnego aspektu działania, zachowując przy tym bezpieczeństwo dla człowieka na wysokim poziomie.

Promieniowanie UV pochodzące z klimatyzatora, nie dostaje się na zewnątrz, a cały proces  sterylizacji i oczyszczania powietrza zachodzi wewnątrz. Dzięki temu człowiek może przebywać bez ograniczeń w pomieszczeniu, w którym zamontowany został klimatyzator.

Warto dodać, że w przypadku promieniowania, którego długość fali jest poniżej 200 nm, nie ma praktycznie możliwości narażenia organizmów żywych, ponieważ jest ono silnie pochłaniane przez powietrze.

Jupiter + UV

Ten model klimatyzatora posiada lampę UV, a zatem spełni wszystkie wymienione aspekty. Promieniowanie UV-C, które zostało w nim zastosowane, charakteryzuje się wysoką skutecznością hamowania rozwoju bakterii, wirusów i grzybów. Dwie lampy UV-C gwarantują dużą skuteczność. Klimatyzator ten usuwa 98,8% drobnoustrojów.

Jupiter + UV ochroni przed:

- Hamuje rozwój bakterii, wirusów i grzybów 

-  hamuje rozwijanie się wirusa SARS-CoV-2,  

- pałeczek Escherichia Coli, wirusa grypy H3N2

Więcej przeczytacie tutaj: https://www.myande.pl/service/seria-jupiter-uv/

Właściciel marki ANDE w Polsce:

ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.

  1. Częstochowska 26, 

32-085 Modlnica

tel. (12) 398 07 00

bok@myande.pl

www.myande.pl 




***

Klimatyzatory ANDE cechuje najwyższa jakość wykonania, dbałość o każdy detal, design zaprojektowany przez renomowane biura projektowe z Japonii. Podzespoły czołowych producentów: Hitachi, Mitsubishi Motors, Toshiba, LG, Nichicon, GMCC, Highly, Zhipu, Renesas, 



KONTAKT / AUTOR
ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
(12) 398-07-13
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.