Jak skonfigurować WiFi w klimatyzatorze?
Marzec zbliża się wielkimi krokami, a jak wiemy to okres, w którym pojawia się zarówno pierwsze ciepło, jak i potrafi zaskoczyć jeszcze zima. Na takie okresy idealnie sprawdzi się klimatyzator, którym możemy ogrzewać, a za kilka miesięcy cieszyć się z możliwości chłodzenia. Wiele klimatyzatorów posiada funkcję wygodnego sterowania pilotem czy za pomocą aplikacji np. smartfonem. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z konfiguracją WiFi w klimatyzatorze.
2023-02-17, 09:18

Sterowanie klimatyzatorem z aplikacji

Sterowanie klimatyzatorem ANDE z aplikacji jest możliwe dzięki modułowi WIFI 2.0. Umożliwia on połączenie z tabletem czy smartfonem, co pozwala na zdalne kontrolowanie parametrów pracy urządzenia z dowolnego miejsca, w którym się znajduje, także z sieci zewnętrznej. Warto zatem mieć taką opcję w swoim urządzeniu i z niej skorzystać.

  

Konfiguracja WiFi w klimatyzatorze

Jeśli posiadasz klimatyzator ANDE, ale nie wiesz jak skonfigurować opcję sterowania urządzeniem przez WiFi, to w kilku następujących krokach, postaramy się wytłumaczyć jak poprawnie to zrobić. 

 1. Aby rozpocząć konfigurację, należy pobrać aplikację AC Freedom, która jest dostępna zarówno w sklepie Google Play jak i AppStore.
 2. Gdy już posiadamy aplikację, należy zresetować moduł WiFi i w tym przypadku, mamy 4 możliwości.
 • Przez przycisk „HEALTH” - należy wcisnąć go 8x z rzędu, aby dokonać resetu (na końcu usłyszysz dźwięk, który potwierdzi reset).
 • Reset przez „Cooling” i „+” - należy przytrzymać oba przyciski przez 3 sekundy. Potwierdzeniem pomyślnego zresetowania będzie 8-krotny sygnał dźwiękowy oraz 2 sekundowy dźwięk.
 • Reset modułu wielopasmowego - należy przytrzymać przycisk resetu przez 8 sekund
 • Przez przycisk “-” - to opcja, która sprawdzi się w przypadku, gdy temperatura zadana na kontrolerze przewodowym wynosi 16 st. Należy wtedy nacisnąć przycisk “-” 10 razy w ciągu 5 sekund.

   3. Łączenie z urządzeniem

Gdy już mamy zainstalowaną aplikację oraz zresetowany moduł WiFi, kolejnym krokiem jest łączenie aplikacji z klimatyzatorem. Aplikacja jest intuicyjna i wskazuje co należy dalej zrobić. Po wpisaniu hasła do WiFi następuje połączenie. Gdy wyskoczy poniższy komunikat, urządzenie jest poprawnie sparowane i gotowe do sterowania.


 

Poprawne sparowanie aplikacji z klimatyzatorem ANDE

Jakie funkcje mamy dostępne po skonfigurowaniu WiFi?

Po pierwsze, gdy poprawnie połączymy aplikację z urządzeniem, w pierwszym widzimy widoku pojawia się nasz klimatyzator i mamy opcję go włączyć/wyłączyć przyciskiem po prawej stronie. Dodatkowo, gdy klikniemy w nazwę naszego urządzenia, możemy sprawdzić jaka temperatura jest aktualnie ustawiona.

Funkcje dostępne przy wyłączonym klimatyzatorze

Są to m.in. czyszczenie oraz pleśń (zapobieganie pleśni przez osuszanie tacki ociekowej), a także zasilanie (włączenie urządzenia) oraz wyświetlacz.

 

Funkcje dostępne przy wyłączonym klimatyzatorze

Funkcje dostępne przy włączonym klimatyzatorze

 • Zasilanie: wyłączanie klimatyzatora
 • Tryb: spośród dostępnych trybów mamy do wyboru: chłodzenie, ogrzewanie, a także wentylator, osuszanie i tryb automatyczny
 • Prędkość wiatru: dostosowujemy siłę nadmuchu do naszych preferencji. Mamy zatem do wyboru następujące opcje: automatyczny, Turbo, High, Mid, Low, Silent.
 • Umocowanie: w tej funkcji posiadamy wybór ruchu klapek. Może to być: nieruchomo, góra-dół, a także prawo-lewo.
 • Wyświetlacz: wyświetlanie temperatury na urządzeniu
 • Health: włączanie funkcji jonizacji
 • Sen: wyłączenie wyświetlacza, aby nie raził światłem w nocy, a także wyciszenie pracy klimatyzatora.
 • Eco - tryb oszczędny
 • Krzywa snu - pozwala na dostosowanie działania klimatyzacji do snu, dopasowując odpowiedni tryb do każdej godziny naszego snu
 • Limit poboru mocy - wybieramy moc działania klimatyzatora (od 30 do 100%)

 

 

Funkcje dostępne przy włączonym klimatyzatorze ANDE

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak skonfigurować WIFI i będziesz mógł cieszyć się wygodnym sterowaniem z kanapy! 

Po więcej zapraszamy na naszą stronę: https://www.myande.pl/ 

KONTAKT / AUTOR
ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
(12) 398-07-13
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.